CZ |  EN

TiDiTaDe - hudba a tanec Západní Afriky

Složení skupiny

Tanečnice

Akasha Markelová
 • Akasha

   Akasha Markelová

  • Africkým tancem (západní afrika) se zabývá více jak 9 let (další taneční styly: moderní tanec, jazz dance, buto)
  • Absolvovala měsíční stáž afrického tance (djembe, sabar) v západní Africe v Senegalu pod vedením taneční skupiny JALLORE dance theatre company. V roce 2006 a 2007 navštívila Guineu - Conakry, kde se učila tradičním africkým tancům pod vedením Aminaty Conte (členka Ballet Matam), Manany Cissé, Mohameda Cissé (Les Ballets Africains) a dalších.
  • Účastnila se projektu se senegalskými tanečníky v divadle Ponec Senegal meets Prague, pracovala za pomoci afrického tance s drogově a alkoholově závislými, je členkou občanského sdružení BARO o.s., které organizuje workshopy afrického tance a bubnování zahraničních lektorů.
  • Vede pravidelnouvýuku v Praze a workshopy po celé ČR.
 • Krasavice inteligentní. Studovala ledacos, pokud ji chcete potěšit, pohovořte s ní o Butó. Bude s vámi duchaplně konverzovat, mrkat na vás svými okouzlujícími řasami a pak se smíchem uteče do polí a bude okolo sebe rozhazovat květiny. (Momentálně je z ní televizní superstar, takže k ní přistupujte jednotlivě, v předklonu, stoj spatný, na tváři servilní výraz ;-)

  Simona Prokůpková

  Simona Prokůpková

  Něžná milovnice zvířat, esoteriky (ačkoli si není přesně jistá, co to je, ale cítí to), všeho roztomilého a jemného, což se rovněž odráží v jejím tanečním stylu.

  Verča

  Veronika

  Tanečnice z nejrychlejších, pouhými lidskými smysly takřka nezachytitelná, pouze vodopád slov mohutnosti jarní Amazonky vám prozradí její polohu.

  Lucie
 • Lucinda

   Lucie Charouzová

  • od mala jsem se věnovala tanci. Školka- základní taneční průprava. Pak jsem tančila pět let klasický balet, 4 roky scénický tanec a pak jsem 2 roky v Hradci Králové tančila HIP-HOP. ( to byly časy, hi hi).
  • K Africkému tanci jsem se dostala v Hradci před 2 roky díky Radce Žďárské, tančila jsem v taneční skupině Yae Oye Africa.
 • Léčivá tanečnice na všech úrovních, léčí pohybem - fyzicky, smíchem - akusticky, dotykem - energicky, něžným slovem - psychicky a dokonce i profesionálně - farmaceuticky.

  Míša

  Míša

  Když prší...tančí. Když svítí slunce...tančí. Když chumelí...tančí a když fučí...tak...tančí také. Tancem řídí počasí. A daří se jí to!

  Magda

  Magda

  Žhavá tanečnice se srdcem na dlani. Cit koření energií. Rychlost zjemní ladností. Den projasní úsměvem.


  Bubeníci

  Ondřej Henžlík
 • Ondřej

   Ondřej Henžlík

  • Sólista skupiny TiDiTaDe.
  • Od roku 1999 se intenzivně věnuje studiu africké hudby. Absolvoval bubenické studijní pobyty v Gambii, Guiney, Mali, Francii, Německu a ČR pod vedením největších mistrů africké hudby, např. Famoudou Konate (Guinee), Drissa Koné (Mali), Janos Crecelius (Německo), Ephraim Goldin (Kanada), Moussa Camara (Gambie), Tonton Sylla (Guinea), Mohamed Bangoura (Guinea-Australie), Lancey Kante (Guinee), Patrick Thomas (Francie) a další.
  • V ČR spolupracoval se zahraničními umělci na tanečně – divadelních projektech Baaw Naan – Volání, Popelka, Drum fight night a Dimbaayaa.
  • Od r. 2000 doprovází pravidelně lekce afrického tance. Hrál či hraje pro všechny české lektorky afrického tance např. Simonu Prokůpkovou, Akashu Markelovou, Moniku Rebcovou, LuHawu Goldin a další. Doprovázel i taneční workshopy řady zahraničních tanečnic a tanečníků, např. Germaine Acogny (Benin), Manana Cisse (Guinea), Nizoucha Thomas (Francie), Siré Béye(Senegal), Kaolack (Senegal), Oumou Mariko (Mali), Lamin Gueye (Senegal), Tcheckpo dan Agbetou (Benin), Christa Flaig (Německo), Anet Hoffman (Německo), Natascha Noack (Německo), Piere Sanoui (Pobřeží slonoviny), Diaka Bijou Camara (Guinea), Mohamed Cisse (Guinea) a další.
 • Djembe solo, basové bubny, mluvené slovo
  Hrdý otec nejkrásnějších tanečnic Julinky a Johanky.
  Nepřetržitý gejzír myšlenek vyjadřovaný ohromujícím množstvím slov přerušuje jen v nejnutnějších případech (nádech) a v době, kdy jej není možno pro nepřetržitý proud zvuků jeho bubnů slyšet :o) Tiskový mluvčí kapely a ředitel přes buzeraci bubeníků i tanečnic.

  Tomáš Novotný - Kuzma

  Kuzma

  Djembe, Shekere, basové bubny
  Má rád, když ví, co se děje. V TiDiTaDe tedy zákonitě musí trpět, tam to mnohdy neví nikdo. Síly, nabrané surfováním u australských břehů využívá k fascinaci publika při bubenických exhibicích.

  Honza Koutný

  Honza Koutný

  Djembe solo, basové bubny
  IT specialista kapely, vyzná se (což je vcelku normální) v nulách, ale (a co je signifikantně alarmující) i v jedničkách!

  Tonda Hála

  Tonda Hála

  Kora, ballaphon, basové bubny
  Melodický mág, korista z nejúchvatnějších. Dundunista z nejsilnějších. Ballafola z nejrychlejších.

  Martin Poláček

  Martin Poláček

  Djembe, basové bubny, ballaphon
  Žonglér s kuželkami, míčky, noži, mačetami, pochodněmi, paličkami i rytmy. Toho času student letecké techniky z nejpilnějších.


  Hosté (či néažtakčastovystupující členové)

  Tomáš Oplatek

  Tomáš Oplatek

  Djembe solo, basové bubny, balafon
  Když nesedí u computeru sedí u klavíru, když nesedí u klavíru sedí u balafonu a když nesedí u balafonu sedí u djembe a když už tedy nesedí u djembe, tak stojí ... u basových bubnů. Momentálně na umělecko-regenerační computerem řízené dovolené.

  ~  Správce: admin@handshake.cz | Copyright © 2008 TiDiTaDe | made by pc-servis-davle.cz | Nahoru