My

Jsme nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina s jedinečnou dynamikou a energií. Inspiraci a zkušenosti jsme v průběhu let čerpali od největších legend západoafrické hudby a tance prostřednictvím stáží v Guinei, Mali, Gambii nebo Senegalu, ale také v Evropě, kde mnoho mistrů žije a vyučuje. Přijďte s námi zažít ten pocit, kdy stejně jako v Africe hranice mezi publikem a hudebníky mizí...

Nabízíme bubenicko-taneční vystoupení všech typů. Hrajeme a tančíme rádi na festivalech i na různých veřejných a soukromých akcích. Vystoupením či bubenickým nebo tanečním workshopem zpestříme vaši firemní, kulturní i soukromou akci. Hudebně a tanečně podpoříme sportovní nebo dětský den, módní přehlídku.

Kde jsme se vzali

Myšlenka založení prvního afrického baletu, tedy africké taneční skupiny s bubeníky, v České republice vznikla v kreativních mozcích LuHawy a Ephraima Goldin. Od roku 2002 TiDiTaDe odehrálo a odtančilo přes 617 vystoupení od takřka extatických čtyřhodinových tanečních maratonů přes téměř standardní koncerty na většině českých festivalů až po explosivní energetické gejzíry a půlnoční překvapení na firemních a soukromých akcích.

TiDiTaDe mělo tu čest požívat plodů nadšené tvorby tanečních choreografií a bubenických skladeb celé řady osobností české, ale i světové afro scény.

Neúnavné tanečnice Kiki Daňková, Jarka Hašková, Evička Vlachová, Opi mexická - Jana Bártová, Evička Hlinková, Hanka Říhová, Marie Marvalová, Terezka Bořkovcová, Jana Vrchovecká, Klaudia Rudňanská, Mája Krämerová, Jana Čížková a Bijou Camara (Guinea) vizuálně hladily duše.

Nezdolní bubeníci Kamil Pavelka, Jakub Severin, Olinka Stehlíková, Ondra Mlček, Tomáš Oplatek, Štěpán Vondřich, Štěpán Kabele, Míra Klíma, Daemos Baden-Griffin a Marián Pavlík akusticky masírovali uši.

TiDiTaDe bylo poctěno uměním hostujících legend, jako jsou např. tanečnice Monika Rebcová, Terezka Pospěchová, Opi – Kateřina Szymanská, Ája Řezaninová, Linda Fernandez-Saez a tanečník Lamani - Petr Švec nebo bubeníci Mohamed Bangoura (Guinea), Tonton Sylla (Guinea), Janos Creccelius (Německo), Miloš Vacík, Alan Vitouš, Palo Nowak, Hanz - Jan Vorlíček, David Oplatek, Tomáš Marek či Papis Nyass (Gambie). Ti všichni plnými náručemi dávali tisícům diváků radost, krásu a energii.

TiDiTaDe znamená ve velmi volném překladu z jazyka Wolof "Koření života". Kdo TiDiTaDe zažil či tančil na vystoupeních a workshopech, poznal na vlastní oči, uši a nohy, že je to koření žhavé, ostré, ale i slastně euforizující...

Naše tanečnice a bubeníci